Medvíďata dostanou jména jako bratři z TH

23. června 2008 v 17:52 |  Bill a Tom
Brněnská medvíďata už vědí, s jakými jmény se vypraví do života. Čtenáři jim v anketě na webových stránkách zoologické zahrady vybrali jména Bill a Tom. "Návrhy Bill a Tom zvítězily s velkým náskokem. Pro Billa hlasovalo 347 lidí, pro Toma dokonce 386," upřesnil mluvčí zoo Pavel Hrazdíra.
Image and video hosting by TinyPic
Medvědí kluci tak dostanou stejná jména, jako nosí bratři Kaulitzovi z populární německé teenagerské skupiny Tokio Hotel.
"Zřejmě to jsou oblíbená jména, nosí je spousta známých lidí. Jsou to taky mezinárodně nositelná jména, což bude pro medvídky velkou výhodou, protože určitě půjdou do zahraničí. Bill a Tom je určitě vyslovitelnější než Zbrojovák a Zbrojováček," podotkl mluvčí v narážce na další návrhy jmen.
Tokio HotelV zoologické zahradě ovšem nevědí, zda mají vítězná jména něco společného právě se zmíněnou německou kapelou. "Zatím nás to vůbec nenapadlo. Je to zajímavá teorie a snad na ní i něco bude. Jenže nevíme, proč lidé hlasovali právě takto, a ověřit to nijak nemůžeme," uvedl Hrazdíra.
Autoři vítězných návrhů však v zoo svůj kontakt zanechali. A to se jim teď zúročí. "Dostanou celoroční rodinnou vstupenku do naší zahrady," slíbil Hrazdíra.
Křtu ledních medvídků se už za dvanáct dní ujme brněnský primátor Roman Onderka. Zahrada teď pro oba medvědí kluky hledá i kmotry. "Oslovili jsme vybrané představitele brněnského kulturního života," poodhalil mluvčí.
V anketě o jména pro malé medvídky čtenáři často hlasovali i pro dvojice Pat a Mat, Mikki a Kimmi, Jája a Pája nebo Nanuk a Pů. "Pat a Mat dostali okolo stovky hlasů, Mikki a Kimmi zhruba po devadesáti, Jája a Pája měli k šedesáti hlasům. Celkem hlasovalo dva tisíce osm set lidí z unikátních počítačových adres," shrnul Hrazdíra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama